Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj ks. Przemek jest w par. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Józefowie /Legionowa, a ks. Mariusz w par. św. Łucji w Warszawie Rembertowie, pamiętajmy w modlitwie o ofiarodawcach i darczyńcach naszej budującej się świątyni.
 2. Dzisiaj Uroczystością Chrystusa Króla kończy się rok liturgiczny, za tydzień rozpoczynamy Adwent czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa, już dziś zapraszamy dzieci i dorosłych na msze święte roratnie z lampionami o godz. 7.00, dzieci będą codziennie otrzymywać specjalne naklejki, na zakończenie Mszy Świętej dzieci będą losować tradycyjnie figurę Matki Bożej i księgę adwentową. Otwórzmy wszyscy swoje serca i przychodźmy, na RORATY. Dla dzieci jak zawsze będzie herbata i coś słodkiego.
 3. Jutro zapraszamy na Msze Świętą na godz. 18.00 braci z Totus Tuus, po Eucharystii odbędzie się spotkanie. W ty dniu wspominamy św. Cecylie dziewice i męczennice, patronkę muzyki, scholii i organistów.
 4. We wtorek na Msze Świętą wieczorną zapraszamy wspólnotę św. Ojca Pio po Eucharystii modlitewne spotkanie.
 5. W środę zapraszamy przed Mszą Świętą wieczorną na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić się przed Relikwiami Bł Bartolo Longo.
 6. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie nauk przedmałżeńskich młodych przygotowujących się do ślubu. Rodziny które pragną ochrzcić soje dzieci w grudniu prosimy żeby przyniosły do kancelarii skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
 7. Organizujemy paczki świąteczne dla ubogich i chorych z naszej parafii, do 17 grudnia możemy przynieść do zakrystii lub kancelarii produkty spożywcze nie psujące się i produkty chemiczne. Od przyszłej niedzieli rozprowadzamy świece wigilijne i opłatki na stół wigilijny, ofiary będą przeznaczone na dalsze prace w naszej Świątyni, ministranci tak jak w ubiegłym roku na swoje potrzeby będą rozprowadzać sianko.
 8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 4200 zł, ul. Życzliwa – 570zł., ul. Modlińska 125 i 129 – 280zł., Bóg wielki zapłać. W przyszłym tygodniu zbieramy ofiary na Kościół.
 9. Prace budowlane trwają, zakończyliśmy w plebanii stawiać ścianki działowe i rozpoczęliśmy prace w dolnej części kościoła.
 10. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głoś wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostanie powołany zespół synodalny, który będzie koordynował prace związane z przebiegiem synodu. Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej, którą można wypełnić indywidualnie, we wspólnocie i anonimowo
 11. W drugą niedziele Adwentu 5 grudnia do wtorku włącznie rozpoczną się w parafii rekolekcje adwentowe poprowadzi ks. Leszek Duda z par. Matki Bożej Królowej Polski z Marek. Szczegółowy plan ramowy rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
 12. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: zakrywanie nosa i ust.
 13. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: Granica coraz gorętsza, sytuacja na białoruskiej granicy coraz trudniejsza, 20 listopada odbędzie się beatyfikacja śląskiego kapłana II wojny światowej ks. Jana Machy – jego postać przybliży Agnieszka Skrzypczyk.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97