Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

  1. Po wprowadzeniu zniesienia obostrzeń w kościołach przestaje obowiązywać limit osób, przedłużona jest dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej chorym lub mających objawy infekcji, oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem, nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa przez wiernych. Nowe przepisy umożliwiają nam również powrót do przynajmniej częściowej pracy z grupami modlitewnymi i zespołami parafialnymi, przy zachowaniu obowiązujących norm sanitarnych. Od przyszłej niedzieli rezygnujemy z dodatkowej Mszy Świętej o godz. 17.30, intencja z tej Mszy jest przeniesiona na godz. 12.30.
  2. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego dzisiaj kończy się czas wielkanocny, jutro drugi dzień Zielonych Świątek NMP Matki Kościoła zapraszamy na Mszę Święte o godz. 7.00 i 18.00. Dzisiaj świętujemy rocznice święceń kapłańskich ks Artura, drogiemu jubilatowi życzymy radości, pogody ducha w pracy duszpasterskiej, opieki Matki Bożej w dalszej posłudze kapłańskiej.
  3. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30 w niedziele o godz. 18.30, w dniu jutrzejszym święto swoje przeżywają dzieci, dlatego już dziś życzymy wszystkim dzieciom z naszej parafii opieki Matki Bożej oraz spełnienia wszelkich marzeń, jutro będzie Msza Święta ze specjalnym błogosławieństwem dzieci.
  4. Zapraszamy jutro i we wtorek po Mszy Świętej wieczornej kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na próbę generalną. W środę 3 czerwca – I grupa będzie przeżywała bierzmowanie o godz. 16.30 a droga grupa o godz. 18.00, prosimy przyjść pół godziny wcześniej.
  5. W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej, po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z modlitwą uwielbienia i uzdrowienia.
  6. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej porannej wystawienie całodzienne Najświętszego Sakramentu, od godz. 16.00 zapraszamy na spowiedź poraz pierwszy dzieci III klas które przygotowują się do komunii świętej i osoby które obchodzą pierwsze piątki miesiąca, o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Sercu Pana Jezusa.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy o godz. 18.00 na wieczernik pompejański który tradycyjnie zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  8. W przyszłą niedzielę Msza Święta w intencji kół różańcowych połączona będzie z prymicją ks. Jarka o godz. 19.00, po Mszy Świętej udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Intencja dla kół różańcowych na miesiąc czerwiec – o świętość kapłanów.
  9. Dziękuję ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 1800zł., ul. Konwaliowa 210zł., serdeczne Bóg zapłać. W po niedzieli oddajemy szalunki i porządkujemy nasze podziemia, zabezpieczamy teren budowy i w najbliższym czasie wywieziemy pozostałą cześć ziemi która jest na sąsiedniej działce.
  10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jak działa Duch Święty, Potrzeba odnowy – co Kościół zyskał, co stracił, a czym ostatnio zaryzykował, Wzruszające przeżycia związane z pierwszą spowiedzią dzieci z domów dziecka.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97