Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Świętej

  1. Dziś zapraszamy na majówkę o godz. 20.15 na ulicę Myśliborską 19, naprzeciwko Mlekowity. Bardzo dziękuję rodzicom klas III C i D za przygotowanie, sprzątanie i udekorowanie naszej kaplicy na I Komunię Świętą. Dziękuję p. katechetce Elizie, p. organiście, kapłanom Przemkowi i Piotrowi za posługę w konfesjonale, grupie rodziców za organizacje i sprzątanie kaplicy, wielką troskę w załatwieniu różnych spraw. Przypominam, że dzieci komunijne obydwu grup 4 czerwca w poniedziałek o godz. 7.30 wyjeżdżają do Niepokalanowa wraz z rodzicami by podziękować Maryi i zawierzyć swoje życie. Proszę o przygotowanie dzieci i dostarczenie punktualnie do autokarów.
  2. Dzieci komunijne przez cały tydzień uczestniczą w Białym tygodniu. Spotykamy się o godz. 17.30 na nabożeństwie majowym. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na majówkę na ul. Zarzecze.
  3. W czwartek przeżywamy uroczystość Bożego Ciała. Dzieci komunijne z obu grup zapraszamy na godz. 11.00, by zajęły swoje miejsca. Dziewczynki komunijne i nasze bielanki proszone są, żeby przyniosły koszyki do sypania kwiatów. Prosimy przynieść do zakrystii ususzone kwiaty. Chłopców prosimy o niesienie poduszek z szarfami. Wspólnoty różańcowe proszę, żeby zadbały o feletrony, chorągwie i baldachim, asystę ministrantów proszę o zbiórkę pół godziny wcześniej. Wyznaczone osoby ze wspólnot do poszczególnych ołtarzy proszę, żeby wcześniej zadbały o wystrój i dekorację czterech ołtarzy. Pierwszy będzie przy osiedlu Myśliborska 44, drugi na ulicy Kasztanowej, trzeci na ulicy Familijnej i czwartej na ulicy przy bloku Portowej 9A. W kaplicy zakończymy odśpiewaniem Te Deum i uroczystym błogosławieństwem.
  4. W piątek od godz. 8.00 rozpocznie się adoracja całodzienna do godz. 18.00. Od 9.00 będę odwiedzał chorych, od godz. 17.00 spowiedź pierwszopiatkowa, i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu po odśpiewanym nabożeństwie czerwcowym rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kaplicy. Zapraszam bielanki do sypania kwiatów.
  5. W sobotę o godz. 5.30 wyjeżdżamy z pielgrzymką do Częstochowy na Ogólnopolski Zjazd Żywego Różańca. W tym dniu w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 nabożeństwem czerwcowym rozpoczniemy wieczernik pompejański, który zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  6. W niedzielę o 9.30 Msza Św. w intencji kół stanowych, po której będzie procesja wokół kaplicy. O godz. 17.00 Msza Św. w intencji kół rodzinnych. Intencja dla kół różańcowych o potrzebne łaski dla kapłanów, którzy posługują w naszej parafii. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczysta Msza Św. w intencji rodzin z ulicy Laurowej 35 i 37, które przyjmowały Obraz Matki Bożej Pompejańskiej. Po komunii zawierzymy te rodziny, a po Mszy Św. odprowadzimy Obraz na osiedle Kasztanowa 4 i 6 i domków jednorodzinnych. Prosimy rodziny z tych ulic by uczestniczyły w liturgii i odprowadziły i przywitały Maryję na ulicy Kasztanowej.
  7. Zapisujemy dzieci na wakacyjny wyjazd parafialny w Góry Sowie do Jugowic w dniach od 25 do 30 czerwca.
  8. Bardzo dziękujemy osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 600zł zł, ul. Modlińskiej 71 – 300zł, Bóg zapłać.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97