Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Przenajświętszej

  1. Jutro o godz. 17.00 różaniec połączony z wypominkami.
  2. Zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwa czerwcowe.
  3. W czwartek 15 czerwca będziemy przeżywać Boże Ciało. Msze Święte w naszej parafii tak jak w niedziele. Zapraszamy na centralną uroczystość Mszy Świętej o godz. 11.00. Po Mszy przejdziemy w procesji do czterech ołtarzy ulicami: Piechocką, Portową, Laurową i Myśliborską. Panowie, którzy są odpowiedzialni za baldachim, osoby które są wyznaczone do różańca, feletronów, chorągwi proszone są o przyjście wcześniej by przygotować się do procesji.
  4. Proszę, moi drodzy, o udekorowanie balkonów, okien, tak jak to inne parafie czynią. Jest to czas wielu łask przygotujmy również nasze serca na spotkaniem z Jezusem, który pragnie Błogosławić nasze osiedla i nasze domy. Dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe, ministranci i chętne dziewczynki do sypania kwiatów proszę, żeby przyszły na uroczystość w swoich pięknych strojach i przyniosły koszyczki. Rodziców dzieci proszę o pomoc i opiekę przy organizacji sypania kwiatów. Zapraszam wszystkich, zarezerwujmy ten czas dla Pana Jezusa. Po raz pierwszy będziemy przeżywać tę uroczystość w naszej powstającej parafii. Bądźmy w tym dniu we wspólnocie parafialnej.
  5. Od piątku zapraszam wszystkich na Oktawę Bożego Ciała na godz. 17.30, która rozpocznie się Nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Później przejdziemy wokół naszej kaplicy w procesji. Proszę wszystkich o uczestnictwo, oktawa będzie trwała przez cały tydzień do czwartku włącznie, zakończy się uroczystym poświęceniem wianków. w niedzielę będzie wyjątkowo o godz. 18.30.
  6. Bardzo dziękuję osobom, które zbierały ofiary na kościół. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom z ul. Myśliborskiej 64D – 90zł, Przaśnej – 250 zł, Myśliborskiej 64 A,B,C – 307 zł, Myśliborskiej 65C – 100 zł, Przaśnej 18 kl. I i IV – 100 zł, Portowej 7 – 150 zł, Przaśnej 16 – 216 zł, Myśliborskiej 42 A,B,C,D,E,F – 260 zł, bezimienna – 400 zł, – przelew na konto – 530 zł. Bóg zapłać.  
  7. Organizujemy z naszej parafii wyjazd wakacyjny dla ministrantów do Zakopanego od 26 czerwca do 1 lipca, noclegi z pełnym wyżywieniem, zapisy po Mszy Świętej. Spotkanie organizacyjne 13 czerwca we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  8. W przyszłą niedzielę będę zbierał ofiary w par. Św. Wincentego a Paulo na Bródnie, proszę o modlitwę.
  9. Zachęcam do czytania tygodnika „Idziemy”, warto przeczytać: O sensie obchodów Bożego Ciała, Kto był prawdziwym reżyserem, a kto tylko odgrywał rolę w sprawie smoleńskiej, Alkohol pochłania w Polsce więcej ofiar niż zamachy terrorystyczne na Zachodzie.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97