Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

  1. Dziękuję rodzicom, którzy przyprowadzali dzieci na tegoroczne rekolekcje. Jestem wdzięczny za współpracę naszym katechetom Krystynie, Beacie, Elizie, Teresie i Adamowi. Dziękuje wszystkim, którzy przygotowywali drogę krzyżową ulicami naszego Osiedla, dziękuje za pilotowanie policji, ministrantom, bielankom, wszystkim grupom parafialnym i kościelnej służbie porządkowej Totus Tuus.
  2. W Wielki Czwartek o godz. 10.00  w naszej Katedrze będzie sprawowana Msza Święta Krzyżma. Jest to dzień w którym modlimy się za kapłanów, dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Wieczorem o godz. 18.00 uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po śpiewie Chwała milkną dzwony i organy, nie będą używane do Chwała w Wigilię Paschalną. Po komunii świętej w procesji ze świecami zaniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy przygotowanej w drugiej części kaplicy. Adoracja będzie do godz. 22.00.
  3. W Wielki Piątek Kościół rozmyśla nad Męką Pańską. Zapraszamy na godz. 18.00, podczas liturgii jest Adoracja Krzyża przy śpiewie pieśni pasyjnych. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy Świętej. W ciągu dwóch dni w Wielki piątek i sobotę należy zachować post ścisły. Po zakończeniu liturgii obnaża się ołtarza i pozostawia jedynie Krzyż z dwiema świecami. Udziela się w tym dniu odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w adoracji Krzyża. Adoracja przy ciemnicy i przy grobie Pańskim będzie od 8.00 do 22.00. Proszę tak jak w ubiegłym roku, żeby poszczególne grupy ministranci, bielanki, wspólnoty różańcowe adorowali Pana Jezusa, zapraszam wspólnotę Totus Tuus o adoracje przy grobie Pańskim.
  4. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, która będzie trwała do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
  5. W wielką Sobotę obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stół wielkanocny będzie się odbywał się w drugiej części kaplicy od godz. 9.00. W tym dniu ministranci rozprowadzają wodę święconą, ofiary złożone będą przeznaczone na wyjazd ministrancki. Uroczysta Msza Święta Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00, wygaszone będzie światło w kaplicy i wszyscy gromadzimy się przy Krzyżu, gdzie będzie przygotowane ognisko. Rozpoczniemy od poświęcenia ognia, zapalenia paschału, przynosimy na liturgię małe świece, śpiewamy uroczyście orędzie wielkanocne „Exultet”., Po czytaniach następuje poświęcenie wody chrzcielnej i liturgia eucharystyczna. Adoracja po zakończonej liturgii będzie do godz. 22.00.
  6. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszam wszystkich na procesję Rezurekcyjna na godz. 6.00 rano. Osoby odpowiedzialne za procesję, bielanki, ministranci, kościelna służba porządkowa Totus Tuus, wspólnoty różańcowe, przychodzą pół godziny wcześniej by przygotować feletony, chorągwie, różaniec, baldachim. Kolejne Msze Święte będą o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 19.00, w drugi dzień świąt Msze święte tak jak w niedzielę.
  7. Bardzo dziękuję osobom, które w tym tygodniu wpłaciły na konto 1650zł, z ul. Kasztanowa domki jednorodzinne – 170zl., ul. Osiedle Modlińska 129 i Kasztanowa 4, 6 – 240zł. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego możemy składać do puszki przy krzyżu. Przez całą niedzielę rozprowadzamy palmy, baranki wielkanocne, świece i małe paschaliki na Wigilie Paschalną.
  8. Zapisujemy na pielgrzymkę Żywego Różańca 27 kwietnia w sobotę do par. Matki Bożej Fatimskiej do Legionowa, wyjazd o godz. 8.00, zapisy w zakrystii lub u swoich zelatorów,
  9. W tygodniku Idziemy możemy przeczytać następujące artykuły: Na czym polega wyjątkowość misterium paschalnych, Cisza Wielkiego Tygodnia, jak dobrze przeżyć Wielki Tydzień.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97