Ogłoszenia duszpasterskie  – IV Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj ks. Mariusz jest z posługą w parafii św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce, powierzajmy w modlitwie naszych ofiarodawców, którzy pomagają nam przy dalszych pracach w plebanii. Dziękujemy za dzisiejsze świadectwa o mocy modlitwy różańcowej grupie ewangelizacyjnej. Zachęcamy rodziny do podjęcia wspólnotowej modlitwy, we wspólnocie możemy wymodlić wiele łask.
  2. W środę wspominamy św. Jana Bosko, prezbitera, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Niestającej Pomocy. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na adoracje z modlitwą uwielbienia.
  3. W pierwszy piątek miesiąca przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego Matki Bożej Gromicznej, Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00 po Mszy Świętej porannej rozpoczniemy całodzienną adoracje, od godz. 9.00 nawiedzimy naszych chorych od godz. 17.30 spowiedź pierwszopiatkowa. Na Mszach Świętych odbędzie się błogosławieństwo świec. Jest to również dzień życia konsekrowanego taca przeznaczona w tym dniu na zakony klauzurowe. Przy wyjściu na stoliku są do nabycia świece gromnice.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00 wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy Świętej rozpoczniemy wieczernik pompejański.
  5. W pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, krótka adoracja i spotkanie formacyjne dla wspólnoty różańcowej, intencja na miesiąc luty: w intencji rodzin które przeżywają kryzys w małżeństwie oraz otaczamy w modlitwie ludzi chorych, cierpiących, bezdomnych i opuszczonych. W przyszłą niedziele zbiórka do puszki na chorych objętych opieką „Caritas”, naszej Diecezji. Zapraszamy po niedzieli do kancelarii rodziny które pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu lutym.
  6. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto – 3800 zł, ul Płużnicka 300zł., ul. Obrazkowa i Życzliwa 480zł.,Płuznicka 2,6, Myśliborska 39- 340zł., Myśliborska 72 – 160zl., Myśliborska 18, Laurowa 35,37, Szczupacza 11 – 730zl., os. Wojskowe – 250zł., os. Modlińska 73 – 500zl., ul. Modlińska 125 – 300zł., Są kontynuowane prace kanalizacyjne i hydrauliczne w podziemiach plebanii, zakończyliśmy w ubiegłym tygodniu układać panele podłogowe, rozpoczęliśmy prace w łazienkach przy białym montażu, za materiały elektryczne z robocizną zapłaciliśmy 9700zł.,  
  7. Zakończyliśmy w czwartek wizytę duszpasterską, dziękuje naszym kapłanom Mariuszowi i o Andrzejowi za kolędowanie. Parafia nasza stopniowo się powiększa jest nas blisko 6000 osób, liczba wzrosła o 400 osób, przyjęło nas w czasie kolędy 1200 rodzin, na cztery nowe bloki które w tym roku doszły, jest znaczny spadek, średnia wyszła – 33 % zebraliśmy w czasie kolędy na dalsze prace 91 600 zł., jest bardzo duża część mieszkań wynajmowanych, sporą rodzin przeprowadziło się do innych miejscowości, w zamian wprowadzają się rodziny które nie są związani z parafią, sporo jest z innego obrządku, najwięcej z Ukrainy, ogółem to 500 rodzin licząc również obcokrajowców z innych narodowości, 200 rodzin deklaruje się jako niewierzący, niepraktykujący, pojawiają się rodziny które przyjmowały kapłana, a zmieniły swoje poglądy i mówią, że nie są zainteresowani życiem Kościoła. Z ulic jednorodzinnych najlepiej wypadła ul. Życzliwa, Myśliborska, Konwaliowa, Przaśna 90%, z Osiedli 60% – Myśliborska 26, 45% blok Ku Rzece 7, Modlińska 73C i  Szczupacza 11, inne bloki i ulice poniżej 40%, najsłabsza frekwencja 15 % Płużnicka 2, 6, Myśliborska 42, 44, 62, 64, 70A i B, Laurowa 35,37, w blokach nowych Trakt Nadwiślański 4 i Myśliborska 72d przyjęło nas 10%, tam sporo rodzin szykuje mieszkania, przybyła nowa ulica Beksińskiego na której będą oddawane nowe mieszkania, przy tym Osiedlu wybudowane jest nowe Przedszkole i na ulicy Ku Rzece Żłobek. Dziękuje wszystkim rodzinom które nas przyjmowali za życzliwość, serdeczność i troskę o naszą parafię, dziękujemy za wszelkie rozmowy, świadectwa, za waszą postawę wiary, przyjazną i miłą  atmosferę. Ponad 30 rodzin zgłosiło wizytę w dodatkowym terminie to moi drodzy świadczy o wielkiej powadze i kulturze osobistej. Życzymy wam moi drodzy żebyście jeszcze bardziej otwierali się na życie duchowe naszej parafii.  Każdy z nas jest zaproszony by dawać świadectwo i żyć blisko Boga.   
  8. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Okaleczona przez ideologię, dramatyczna historia Magdy która przeszła procedurę zmiany płci, Dzieci z okna – jak funkcjonują okna życia, co się dzieje potem z dziećmi?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97