Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj ks. Przemek jest z posługą w par. św. Trójcy w Ząbkach pamiętajmy o wiernych którzy wspierają budowę naszej świątyni.
  2. Zachęcamy do przeżywania drogi krzyżowej w piątek godz. 17.30 i gorzkich żali w niedzielę godz. 18.30.
  3. W piątek 13 dzień fatimski zapraszamy po Mszy Świętej na 21 drogę różańcową po naszych wałach. W tym dniu wspominamy 7 rocznicę wyboru papieża Franciszka, w naszych modlitwach pamiętajmy o Jego pasterskiej posłudze.
  4. W sobotę od godz. 9.00 zapraszamy rodziców i dzieci komunijne po odbiór stroi komunijnych, prosimy również o przyniesienie metryk chrztu.
  5. Za dwa tygodnie od 22 – 25 marca będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne w tym roku poprowadzi znany dla nas kapłan, który pomagał nam w duszpasterstwie ks. Łukasz Rybiński kapelan więziennictwa w Czerwonym Borze, szczegółowy plan podamy w przyszłą niedzielę.
  6. Każdy, kto chciałby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, proszony jest by po Mszy Świętej w zakrystii zapisał się na listę uczestników, mamy czas do 20 marca, później osoby odpowiedzialne z kurii muszą przekazać dane do komitetu organizacyjnego w Warszawie. Msza beatyfikacyjna jest 7 czerwca o godz. 12.00 na pl. Piłsudskiego po Mszy przejdzie procesja z Relikwiami do Opatrzności Bożej w Wilanowie.
  7. Dziękujemy ofiarodawcom, darczyńcom, którzy przekazali w ubiegłym tygodniu na konto przesłano tylko 1200zł.., bezimienna 500zl. Bóg zapłać.
  8. Prace na budowie trwają, zalany został częściowo wjazd do garażu, będzie szykowana kolejna część wjazdu i ścian, kontynuowane są zbrojenia na stropie zerowym od strony plebanii. Za stal na ściany zapłaciliśmy 56000zł, za stal stropu od strony plebanii 36400zł, zalewanie ścian betonem z dodatkowym transportem pomp zapłaciliśmy blisko 90000 zł, za materiały zapł. 22290zł, za robociznę 120000zł, razem od nowego roku wydaliśmy 324 690zl., zamówiona jest już stal na strop zerowy kościoła, jak widzimy koszty są duże sami nie dali byśmy rady, wyjazdy nasze z ks. Przemkiem do różnych parafii w dużej mierze pomagają nam kontynuować w tym czasie budowę, z lutowej zbiórki miesięcznej zebraliśmy z poszczególnych osiedli 10 720zł., na konto przesłano z tego miesiąca – 7500zl, jest sporo osób, które wspierają nas spoza naszej parafii i wpłacają systematycznie na konto, serdecznie dziękuję wszystkim łącznikom za wielkie zaangażowanie i solidną pracę, szczególnie rodzinom, które wspierają dzieło budowy, dziękuję za każdą ofiarę. Sam ostatnio zaangażowałem się w zbieranie ofiar i odczułem, że większość solidaryzuje się z trudzie budowy, osobiście taka postawa bardzo mnie mobilizuje i jestem bardzo wam wdzięczny, że razem dźwigamy ten trud wszelkich działań, aby tak dalej, w dalszym ciągu liczymy na ofiarodawców i prosimy o wszelką pomoc i wsparcie.
  9. Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy: Czym różni się jałmużna wielkopostna od działalności charytatywnej, Kto ponosi winę za grzechy popełnione w Kościele, Co papież Franciszek mówi o św. Janie Pawle II i jak doszło do powstania książki na temat?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97