Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiaj ks. Proboszcz jest z posługą w parafii św. Rodziny w Wyszkowie, powierzajmy naszych ofiarodawców, którzy wspierają nas w dalszych pracach w kościele. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 18.30. Nowenna Pompejańska będzie się rozpoczynała o godz. 16.00.
  2. Jutro o godz. 18.45 kolejna próba dla dzieci komunijnych ze szkoły z Myśliborskiej.
  3. We wtorek Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  4. W środę o godz. 18.45 próba generalna dla dzieci komunijnych ze szkoły z Myśliborskiej. W tym dniu o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim i Mszą Świętą rozpoczniemy Czuwanie noce tzw. „Noc Cudów” w rocznicę pierwszego Cudu w czasie odmawiania Nowenny Pompejańskiej, poszczególne grupy co godzinę będą wymieniać się w czasie adoracji nocnej. Zachęcamy do udziału rodziny które chciały by powierzyć swoje osobiste intencje. Następnego dnia 8 maja w czwartek w Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika patrona Polski, będzie dziękczynna Msza Święta w intencji wszystkich którzy wezmą udział w modlitewnym nocnym czuwaniu. Zarezerwujmy ten czas na modlitwę.
  5. W piątek 9 maja od godz. 16.00 spowiedź dzieci komunijnych i rodziców. Za tydzień taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
  6. W sobotę 10 maja o godz. 10.00 I Komunia Święta dzieci ze szkoły Myśliborskiej, przychodzimy pół godziny wcześniej. W tym dniu przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej głównej Patronki Stolicy. W tym dniu zapraszamy o godz. 19.00 na majówkę przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na ulicy Życzliwej.
  7. W przyszłą niedzielę 11 maja o godz. 9.30 na Mszy Świętej dzieci komunijne odnowią przyrzeczenia chrzcielne, rozpoczniemy uroczyście biały tydzień który potrwa do piątku włącznie. Dzieci przynoszą świece chrzcielne. W tym dniu zapraszamy na majówkę o godz. 20.00 przy Krzyżu na ulicy Modlińskiej.
  8. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali na konto 3000zł, Osiedle Myśliborska 72 i Płużnicka 2 – 230zł., Myśliborska 18, Laurowa 37 i Szczupacza 11 – 250zl., ul. Konwaliowa – 240zl., os. Modlińska 125 i 129 – 380zl., kontynuujemy w garażu prace przy posadzce, zamówiliśmy kabel grzewczy stabilizowany zapłaciliśmy 2500zł., zamówiliśmy kamień z żywicy poliuretanowej alifatycznej zawierający kruszywo z żywicy wraz z gruntem i klejami zewnętrznymi keraflex na 80 metrów kwadratowych na schody i powierzchnie fosy wejściowej do dolnego kościoła, za materiały zapłaciliśmy 10 0000 zl., Po niedzieli będziemy wykonywać prace ziemne przy przycisku do przeprowadzenia wody, i włożenia Arotu do kabla zasilającego prąd, po zakończonych komuniach na początku czerwca będą umieszczone cztery studzienki kanalizacyjne i przelewowe.  
  9. Zmarł ks. Eugeniusz Kałwa pomagał nam w duszpasterstwie w latach 2022 – 2023, mieszkał na terenie parafii Matki Bożej Pięknej Miłości, pamiętamy Go z wielkiej życzliwości, serdeczności, pomagał nam również w kolędzie, miał 75 lat, pogrzeb odbędzie się we wtorek w Jego rodzinnej parafii Niedzbórz diecezja płocka, pomódlmy się za niego: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego 

  1. Dzisiaj ks. Mariusz jest z posługą w parafii Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Tłuszczu, powierzajmy naszych ofiarodawców, którzy wspierają nas w budowie naszej świątyni.
  2. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na dodatkową Msze Świętą połączoną z koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. o godz. 12.30 odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  3. Jutro przeżywamy uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w tym dniu o godz. 18.00 Msza Święta dziękczynna w intencji rodzin z Osiedla Modlińska 125 i 125A, którzy przyjmowali Obraz Matki Bożej Pompejańskiej, po komunii delegacja podziękuje i zawierzy Maryi swoje rodziny, po Mszy Świętej Obraz zostanie odprowadzony na kolejne Osiedle Modlińska 39, tam przy pierwszej klatce będzie uroczyste przywitanie Maryi i zaproszenie do nawiedzenia rodzin. Jutro o godz. 18.45 druga próba dzieci komunijnych ze szkoły z Myśliborskiej.
  4. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta patronalna kółka rodzinnego św. Katarzyny ze Sieny, po komunii będzie zawierzenie całej wspólnoty Matce Bożej Pompejańskiej. W tym dniu o godz. 18.45 odbędzie się pierwsza próba dzieci komunijnych ze szkoły z Płużnickiej.
  5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Maryi, wspominamy w tym dniu św. Józefa Rzemieślnika, zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, nowenna pompejańska będzie się rozpoczynać o godz. 16.00, w tym dniu zapraszamy o godz. 19.00 na majówkę przy kapliczce na ulicy Ku Rzece.
  6. W pierwszy piątek miesiąca 2 maja po Mszy Świętej porannej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 9.00 nawiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych, od godz. 17.00 spowiedź pierwszo piątkowa i Msza Święta o godz. 18.00 wynagradzająca Sercu Pana Jezusa. W tym dniu o godz. 8.00 rano wyjeżdżamy na pielgrzymkę autokarową pieszą do Osuchowej 15 km., chętnych zapraszamy zapisy w zakrystii, jest to okazja na przeżycie i zawierzenia się Matce Bożej w drodze, oraz przeżyć ten dzień powierzając swoje intencje.
  7. W sobotę 3 maja przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Msze Święte tak jak w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 19.00 przejdziemy z Obrazem Matki Bożej Pompejańskiej w precesji wokół Kościoła i rozpoczniemy wieczernik pompejański.
  8. W pierwsza niedzielę miesiąca o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, krótka adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Intencja dla kół różańcowych, o światło Ducha Świętego w czasie Konklawe przy wyborze nowego papieża na Stolicę Piotrową. Kto jeszcze nie wziął wody święconej, jest wyłożona stoliku.
  9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali na konto 4500zł, ul. Życzliwa i Obrazkowa 420zł., ul. Płużnicka 300zł., os. Ku Rzece – 350zł., Leszczynowa i Portowa – 300zł, na lampy do wjazdu garażu zapłaciliśmy 1600zł, zapłaciliśmy 6000zł., długu za wentylację, Po niedzieli będziemy w garażu na posadzkę nakładać preparat żywiczny.
  10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Źródło naszej nadziei – o cudach Bożego miłosierdzia i sensie tego kultu, Zakochani w Maryi, numer jest podwójny zawiera płytę o Naśladowaniu Chrystusa, cena podwójnego numeru 10zł.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Dziękuję wspólnotom kół rodzinnych i stanowych, braciom totus tuus za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, dziękuje za posprzątanie na Święta Kościoła, wszystkim grupom za obstawienie godzin adoracyjnych przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Bóg zapłać za przygotowanie liturgii naszemu chórowi i organiście p. Krzysztofowi. Dziękuje naszym kapłanom ks. Mariuszowi, ks. Przemysławowi i Zygmuntowi za posługę duszpasterską. Niech Chrystus Zmartwychwstały ześle na wszystkich obfite łaski i dary.
  2. Jutro drugi dzień Świąt, Msze Święte tak jak w niedziele, taca przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Po świętach łącznicy w poszczególnych Osiedlach będą zbierać ofiary na dalsze zaplanowane prace w naszym Kościele.
  3. W środę 23 kwietnia nowenna pompejańska rozpocznie się o godz. 16.00, pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną rozpoczną się modlitwy do świętego Ojca Pio, Msza Święta w intencjach zanoszonych do ś. Ojca Pio i ucałowanie Relikwii. Po Mszy Świętej o godz. 18.45 pierwsza próba dzieci komunijnych ze szkoły z Myśliborskiej.
  4. W piątek Święto Świętego Marka Ewangelisty. W sobotę o godz. 8.00 rano sprzed Kościoła członkowie kół różańcowych pielgrzymują do Jadowa na XIII diecezjalny zjazd wspólnot różańcowych, zapraszamy, można się jeszcze zapisać u swoich zelatorów. W sobotę o godz. 18.00 Msza Święta w intencjach zanoszonych do Bł Bartola Longo, po komunii odmówimy litanie i na zakończenie Mszy Świętej będzie ucałowanie Relikwii.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy Świętować Niedziele Miłosierdzia Bożego, przypominamy o dodatkowej Mszy z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W tym dniu taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne Carirtas naszej diecezji. Udziela się odpustu zupełnego wiernym którzy w tym dniu odmówią Koronkę w kościele wobec Najświętszego Sakramentu. W tym dniu o godz. 12.30 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania, po Mszy Świętej odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne.
  6. Po świętach zapraszamy do kancelarii rodziny które pragną ochrzcić swoje dzieci w miesiącu maju, prosimy przynieść skrócony akt urodzenia dziecka i dane osobowe chrzestnych.
  7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali na konto 2000zł, w ubiegłym tygodniu pracownicy dokończyli prace przy białym montażu trzech łazienkach, zostały zrobione klapy do kanałów odwodniających i zabudowy szachtu elektrycznego, w tych pomieszczeniach nałożony został tynk, pomalowane zostały pomieszczenia rozdzielni telekomunikacyjnej i hydroforni. Zapłaciliśmy za materiały elektryczne z robocizną 5800zł., za ułożenie kostki brukowej do garażu zapłaciliśmy 10000zl, zamówiliśmy preparat żywiczny do malowania podłogi w garażu.
  8. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Spotkania ze Zmartwychwstałym: Święta nie kończą się na kiełbasce przy stole – mówi bp Jacek Przyborek, Dlaczego tegoroczna Wielkanoc jest wyjątkowa.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

  1. Dziękuję dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, katechetom naszych szkół i przedszkola za przygotowanie i organizacje w rekolekcji wielkopostnych dla dzieci.
  2. Dziękujemy Radzie duszpasterskiej za przygotowanie rozważań do drogi krzyżowej, policji za pilotowanie i bezpieczeństwo, dziękujemy za pomoc w organizacji braciom totus tuus, służbie liturgicznej ołtarza, organistom za wspólny śpiew i wszystkim którzy uczestniczyli w modlitwie. Zapraszamy dziś na kolejną drogę różańcową, rozpoczniemy o godz. 16.00, przypominamy o Gorzkich Żalach o godz. 18.30.
  3. W środę patronalne Święto kółka rodzinnego św. Bernardetty Subiru, po komunii zawierzymy całą wspólnotę. Na stoliku są wyłożone świece wielkanocne i paschaliki. Przedstawiciele kół różańcowych rozprowadzają palmy, ofiary są przeznaczone na dalsze zaplanowane prace w naszej Świątyni.
  4. Organizujemy z naszej parafii w dniach od 30 czerwca do 3 lipca wyjazd wakacyjny do Krakowa i okolic, zapisy i szczegóły u ks. Mariusza.
  5. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w naszej Katedrze będzie sprawowana Msza Święta Krzyżma. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 7.00, zapraszamy na Msze Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, w czasie sprawowanej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd Obmycia nóg dwunastu mężczyzn. Po śpiewie Chwała milkną organy, nie będą używane do Wigilii Paschalnej. Po komunii ze świecami zaniesiemy Najświętszy sakrament do Ciemnicy. Adoracja będzie do 22.00.
  6. W Wielki Piątek Kościół rozmyśla nad Męką Pańską. Zapraszamy na godz. 18.00 podczas liturgii jest Adoracja Krzyża. Kościół nie sprawuje w tym dniu Mszy Świętej. W ciągu dwóch dni W Wielki piątek i sobotę należy zachować post ścisły. Podczas Adoracji Krzyża procesyjnie podchodzimy i oddajemy cześć poprzez pocałunek. Taca przeznaczona jest w tym dniu na konsekrację Grobu w Jerozolimie. Adoracja przy Ciemnicy i Grobie będzie od 8.00 do 22.00. Prosimy ministrantów, bielanki, wspólnoty różańcowe o godzinne zmiany przy adoracji. Bracia Totus Tuus prosimy o godzinne zmiany przy Grobie Pańskim. W Wielki Piatek o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  7. W Wielką Sobotę obrzęd błogosławieństwa pokarmów odbędzie się na zewnątrz przed Kościołem, od godz. 9.00 do 17.00. Spowiadamy w tym dniu cały dzień. Ministranci tradycyjnie na swoje potrzeby rozprowadzają wodę święconą. Wigilia Paschalna rozpocznie się o godz. 19.00 przy Krzyżu, rozpoczniemy od poświęcenia ognia, zapalenia Paschału, przynosimy na liturgie małe paschaliki, są wyłożone na stoliku, śpiewamy uroczyście Exultet. Adoracja po liturgii będzie trwała do godz. 22.00.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Rezurekcję o godz. 6.00 rano, osoby odpowiedzialne za procesję przychodzą pół godziny wcześniej. Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Nowenna Pompejańska rozpocznie się o godz. 4.30, kolejne Msze w Wielkanoc o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00, w drugi dzień świąt grafik niedzielny.
  9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali na konto 2100zł, w ubiegłym tygodniu pracownicy układali kostkę do garażu, montowane były ścianki systemowe kabinowe do łazienek, mamy do zapłacenia dług który został podzielony na raty 150 000zł, za kolejne materiały wentylacyjne i elektryczne min: klapy przeciwpożarowe, materiały izolacyjne, montażowe, kanały prostokątne, wentylatory kanałowe, rozdzielnia przeciwpożarowa wyłącznika prądu, materiały sanitarne i agregat klimatyzacji i central.
  10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jak dobrze przeżyć Wielki Tydzień, Bolesław, pomazaniec Boży, o okolicznościach i znaczeniu koronacji królewskiej z kwietnia 1025 roku.

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje do środy włącznie. Witamy Ojca Pawła Opiołę kombonianina, prośmy Ducha Świętego o łaskę dobrego przeżycia rekolekcji. Plan rekolekcji:od poniedziałku do środy Msza Święta o godz. 7.00 dla dorosłych, 9.30 nauki dla dzieci: klasy IV – VIII szkoła z Płużnickiej, 11.00: klasy I – III szkoła z Płużnickiej, 12.30: klasy IV – VIII szkoła z Myśliborskiej, 13.30: klasy I – III – szkoła z Myśliborskiej,  o godz. 18.00 i 19.30  Msza Święta z nauką dla dorosłych, zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Prosimy żeby nie zostawiać spowiedzi na ostatnie dni wielkiego postu.
  2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Tadeusz Wojda wystosował Apele o modlitewne i finansowe wsparcie poszkodowanym w Azji Południowo Wschodniej, dlatego prośba żeby wspomóc ofiarami do puszki po Mszy Świętej.
  3. W piątek 11 kwietnia zapraszamy wszystkich na Msze Świętą o godz. 18.00, po Eucharystii rozpoczniemy Drogę Krzyżową po naszym Osiedlu, przejdziemy z Krzyżem ulicami Piechocką, Portową, Leszczynową, Modlińską, Dorodną i Myśliborską, zakończymy przy poświęconym Krzyżu Misyjnym. Rozważania będą prowadzić przedstawiciele z Rady parafialnej, prosimy o asystę braci totus tuus, ministrantów, bielanki, dzieci, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Moi drodzy zarezerwujmy ten czas na modlitwę.
  4. W niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień na każdej Mszy Świętej przed głównym wejściem odbędzie się błogosławieństwo palm, wśród czytań liturgicznych najważniejszym jest opis Męki Pańskiej. W niedzielę o godz. 18.30 na Gorzkie Żale, przed wejściem przy krzyżu można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. O godz. 16.00 rozpoczniemy 82 drogę różańcową na nasze wały, zakończymy wieczorną Mszą Świętą.
  5. Przypominamy o intencji kół różańcowych, na miesiąc kwiecień o dobre przygotowanie naszych serc na Święta Wielkanocne i dary Ducha Świętego dla rodzin, które są daleko od Boga.
  6. Na stoliku są wyłożone świece wielkanocne i paschaliki. Przedstawiciele kół różańcowych rozprowadzają palmy, ofiary są przeznaczone na dalsze zaplanowane prace w naszej Świątyni.
  7. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali na konto 3000zł, podkład do kostki 2500zl.,materiały na studnie kanalizacyjną z rurą rewizyjną zapłaciliśmy 1500zł., zamówiliśmy kolejny transport kostki brukowej, zapłaciliśmy 10 800zł., zapłaciliśmy kolejną ratę długu 10 000zł za wentylację, prace w dalszym ciągu są kontynuowane w pomieszczeniach przy podłączeniu wentylacji, zostały zamontowane domofony w plebanii.
  8. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Jak wspólna modlitwa zmienia małżeństwo, tłumaczy ks. Marek Kruszewski duszpasterz rodzin., Jak komunikować swoje racje, by nie cierpiały na tym nasze relacje? Dachau niewygodne? Dlaczego o 80 rocznicy wyzwolenia miejsca kaźni Polaków, w tym polskiego duchowieństwa, tak mało się mówi.

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. W środę będziemy przeżywać 20 rocznicę narodzin dla nieba Św. Jana Pawła II, papieża.
  2. W czwartek 3 kwietnia zapraszamy na Msze Świętą o godz. 18.00 podczas której będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej, po Eucharystii będzie ucałowanie Relikwii św. Jana Marii Vianeya, będziemy trwać przed Najświętszym Sakramentem w modlitwie uwielbienia. Dziękuje wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie liturgii na wczorajszej liturgii Mszy Świętej w czasie której został poświęcony Krzyż przez bp Jacka przy naszym Kościele. Bóg zapłać chórowi i wszystkim którzy przeżyli w duchu wiary ten czas wspólnej modlitwy.
  3. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej porannej rozpoczniemy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 9.00 nawiedzimy naszych chorych, od godz. 17.00 zapraszam na spowiedź pierwszo piątkową, o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Sercu Panu Jezusa.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na wieczernik pompejański, który zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza Święta w intencji kół różańcowych, intencja na miesiąc kwiecień o dobre przygotowanie naszych serc na Święta Wielkanocne i dary Ducha Świętego dla rodzin, które są daleko od Boga.
  6. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 18.30 na Gorzkie Żale, prze wejściem przy krzyżu można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje, które potrwają do środy włącznie, poprowadzi Ojciec Paweł Opioła kombonianin, w naszych modlitwach powierzajmy ojca rekolekcjonistę i naszą parafię, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z tych szczególnych darów.
  8. Plan rekolekcji: w niedzielę Msze Święte z nauką o stałych godzinach, od poniedziałku do środy nauki o godz. 7.00 dla dorosłych, 9.30 nauki dla dzieci:IV – VIII szkoła z Płużnickiej, 11.00: I – III szkoła z Płużnickiej, 12.30: IV – VIII szkoła z Myśliborskiej, 13.30: I – III  – szkoła z Myśliborskiej, godz. 18.00 Msza Święta z nauką dla dorosłych i 19.30 Msza Święta  z nauką dla dorosłych, podczas Mszy Świętej zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Prosimy żeby nie zostawiać spowiedzi na ostatnie dni wielkiego postu. Od przyszłej niedzieli zasłaniamy krzyże zasłoną fioletową, aż do liturgii męki Pańskiej.
  9. Dzisiaj odbędzie się zbiórka na wolontariat misyjny do Brazylii dla dzieci chorych i bezdomnych. Na stoliku są wyłożone świece wielkanocne i paschaliki.
  10. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali na konto 4800zł, ofiarodawcy złożyli na krzyż 400zł., z kółka stanowego św. Agnieszki – 400zł., os. Wojskowe – 360zł., Kasztanowa 200zł., Trakt Nadwiślański 4 – 330zł., os. Ku Rzece – 310zł., os. Myśliborska 42 – 100zł., na materiały elektryczne i tynkarskie zapłaciliśmy 5400zł.,
  11. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Małżeństwa w kryzysie czekają na wsparcie., Człowiek nadziei i patron pokoju, zasługi św. Jana Pawła II dla światowego pokoju i dla Ukrainy podkreśla abp Mieczysław Mokrzycki.

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj ks. Mariusz rozpoczął prowadzenie rekolekcji wielkopostnych w Ostrówku.
  2. We wtorek 25 marca przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 18.00 zawierzymy wszystkie osoby które zapisały się do Adopcji dziecka Poczętego.
  3. W środę o godz 18.00 Msza Święta w intencjach do Bł Bartola Longo, po komunii będzie ucałowanie Relikwii.
  4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 w niedzielę o godz. 18.30 na Gorzkie Żale, prze wejściem przy krzyżu można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  5. Łącznicy zbierają w poszczególnych Osiedlach i ulicach ofiary na dalsze zaplanowane prace w kościele.
  6. W sobotę 29 marca o godz. 18.00 uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem ks. Bp Jacka Grzybowskiego, podczas której poświęci nowy Krzyż Misyjny, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na wolontariat misyjny do Brazylii dla dzieci chorych i bezdomnych, w przyszłą niedzielę o godz. 12.30 rozpocznie się Mszą Świętą kolejne obowiązkowe spotkanie do sakramentu bierzmowania.
  8. Za dwa tygodnie rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne poprowadzi o Paweł Opioła kombonianin, szczegółowy plan będzie można wziąć dziś, będzie zawieszony w gablocie i na naszej stronie.
  9. Dziękujemy ofiarodawcom, którzy przekazali na konto 4800zł, ofiary na krzyż z kółka Matki Teresy z Kalkuty – 450zł., ul. Płużnicka – 300zł., ul. Konwaliowa 300zl., os. Modlińska 129,125 – 330zł., rozpoczęliśmy prace przy wjeździe do garażu, na materiały płyty przeciwpożarowe, piasek, cement, obrzeża do wjazdu garażowego zapłaciliśmy 3500zł., na kostkę grafitową zapłaciliśmy 7600 zł., zapłaciliśmy kolejna ratę długu za wentylację 10 000zł., ekipy pracowników cały czas wykonują prace, najbardziej ciężka praca jest wykonywana przy podłączeniu wentylacji, na dole montowana jest cała akubatura kanałów wentylacyjnych, czekamy jeszcze na ostatnie części i na główny agregator wentylacyjny który będzie montowany na zewnątrz budynku. Moi drodzy przypominam że prace są prowadzone na pełnych obrotach, potrzebne jest w dalszym ciągu wsparcie, materiały na rynku poszły  bardzo mocno w górę, cały czas przypominam że budynek plebanii jest połączony z kościołem, oraz z pomieszczeniami w dolnej części,  jest to duża akubatura, zamknąć cały budynek to są ogromne koszty, nie chodzi tylko o materiały, ale też o należnej zapłacie ekipie pracowników, którzy są od  kilku lat i podjęli się wykonania tej wykończeniowej pracy. Ufam że Pan Bóg nam pomoże zamknąć te wszystkie zaplanowane prace, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość bo to jeszcze potrwa.
  10. W tygodniku Idziemy warto przeczytać: Dlaczego życie jest święte? Aborcja nie jest prywatna sprawą kobiety, przekonuje o. Jarosław Kupczak, Julia Dziewiątkowska mama zmarłego ks. Ignacego proboszcza z warszawskiej parafii św. Ojca Pio, dzieli się swoim świadectwem, Zwycięstwo w poprawczaku, czy w takich placówkach jest miejsce na nadzieję?

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 12.30, 19.00
dla dzieci: 11.00

W dni powszednie:
7.00, 18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97