Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocy. Dzisiaj o godz. 9.30 będziemy przeżywać Rocznicę komunii świętej dzieci ze szkoły podstawowej z Płużnickiej. Dziękuję za przygotowanie p. katechecie Adamowi, rodzicom za posprzątanie kaplicy i wszystkim osobom, którzy zaangażowali się w liturgię, p. organiście, ministrantom. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Jutro w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, po nabożeństwie czerwcowym modlimy się wypominkach za zmarłych, zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą na godz. 18.00. Po Mszy Świętej zapraszam dzieci, które jadą ze mną na wyjazd wakacyjny do Kamesznicy. Prosimy żeby przyszli rodzice, są jeszcze wolne miejsca. Prosimy przynieść pesel dziecka i prosimy o wpłatę. Przypominamy że wyjazd planowany jest od 1 do 6 lipca.
 3. We wtorek po Mszy Św. Próba dzieci rocznicowych ze szkoły z Leszczynowej, zapraszamy wszystkich obowiązkowo. Prosimy, żeby rodzice przyszli na spotkanie.
 4. W środę 12 czerwca próba generalna dzieci rocznicowych ze szkoły z Leszczynowej, dzieci otrzymają obrazki do spowiedzi świętej  i zrobimy również rachunek sumienia przed piątkową spowiedzią,  prosimy o obecność  rodziców. 
 5. W czwartek 13 czerwca przeżywamy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, po Mszy Świętej tradycyjnie udajemy się droga różańcową na wały, zapraszamy.
 6. W pierwszy piątek od godz. 16.30 spowiedź dzieci rocznicowe i rodziców.
 7. W sobotę 15 czerwca o godz. 9.00 zapraszamy na przedwakacyjną zbiórkę bielanki, scholkę parafialną, i ministrantów na podsumowanie roku liturgicznego. Prosimy zapraszamy również rodziców.
 8. W niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej, o godz. 9.30 przeżywamy Rocznice komunii dzieci ze szkoły z Leszczynowej. Dzieci przychodzą pół godziny wcześniej ustawiają się przed kaplicą.
 9. Dziękuję ofiarodawcom którzy przekazali na konto 800zł.,z Myśliborska 24 – 80zł., Portowa 9 – 130zł., Modlińska 65 B,C,D,E,F,G, 67B – 250zł., Myśliborska 44 – 270zł.  Serdeczne Bóg zapłać
 10. W tygodniku Idziemy: Mieliśmy proroka – gdyby nie pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, bylibyśmy innym narodem, O skutkach działania Ducha Świętego w naszym życiu, Jak media i politycy oszukali Ojca Świętego i nas, przedstawiając szefa fundacji , „Nie lękajcie się” jako ofiarę wykorzystywania przez księdza? Szokujące kulisy ujawnia ks. Henryk Zieliński.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 Uroczysta Msza Święta przyjęcia sakramentu bierzmowania pod przewodnictwem bp Marka Solarczyka. Sakrament przyjmie 96 osób. Zapraszamy młodzież i świadków na godz. 15.15, by zajęła swoje miejsca. Rodzina zajmuje miejsca przy kaplicy na zewnątrz na ławkach i krzesełkach. Dzisiaj we wszystkich kościołach jest zbiórka na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 2. W poniedziałek po nabożeństwie czerwcowym modlimy się wypominkach za zmarłych,
 3. We wtorek po Mszy Św. Próba generalna dzieci rocznicowych ze szkoły z Płóżnickiej. Zapraszamy wszystkich obowiązkowo. Prosimy, żeby rodzice przyszli na spotkanie.
 4. W środę wspominamy św.  Bonifacego. Po nabożeństwie śpiewamy nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy Świętej  jest I próba dzieci rocznicowych ze szkoły z Leszczynowej, prosimy rodziców o przyjście na spotkanie. 
 5. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta w intencji powołań do służby Bożej, po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
 6. W pierwszy piątek miesiąca o 8.00 Msza Święta, która rozpocznie adorację całodzienną. Od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych, od godz. 16.00 spowiedź dzieci rocznicowe i rodziców, o godz. 18.00 Msza Święta do Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 7. W sobotę 8 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na Msze Święta wigilijną Zesłania Ducha Świętego, po Mszy Świętej będzie specjalne nabożeństwa z modlitwą uwielbienia oczekując na Ducha Świętego.
 8. W niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres komunii świętej wielkanocnej, udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele będą pobożnie uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. W niedzielę o godz. 9.30 przeżywamy Rocznice komunii dzieci ze szkoły z Płużnickiej. Prosimy dzieci, by przyszły pół godziny wcześniej i ustawiły się przed kaplicą.
 9. Dziękuję ofiarodawcom którzy przekazali na konto 1100zł. z ul. Przaśnej 18 – 520 zł, Myśliborskiej 24A, 26A, 26, Portowej 7, 7A, 9A – 410zl. serdeczne Bóg zapłać.
 10. W tygodniku Idziemy: Jak św. Jan Paweł II oceniał drogę, która przeszła Polska od jego pierwszej pielgrzymki w 1979r., Czy grozi na ponowne prześladowanie chrześcijan w Europie? Co się stało z polakami po pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II., Odpowiada słowacki polityk i naukowiec Vladimir Palka.

Msze św.:

W niedziele i święta:
dla ogółu parafian: 8.00, 9.30, 19.00
dla dzieci: 11.00
suma: 12.30 (chrzty)

W dni powszednie:
18.00

Ostatnio dodane

Kontakt

Kancelaria parafialna:
tel.: 22 614 25 97